WITAJ NA STRONIE NIEBIESKA-SUKIENKA.PL

Najpierw opowiem Ci trochę o mnie, blogu i cyklach, które tutaj znajdziesz.

Nazywam się Hania Strzałka-Siwecka i bloguję już od 6 lat. Niebieska-sukienka.pl powstała w 2012 roku i początkowo miała być stroną o modzie. Szybko jednak zaczęły się tu pojawiać wpisy o tym, co kocham najbardziej – książkach. Przez te wszystkie lata na stronie zmieniały się kategorie, dodawałam i usuwałam kolejne tematy, odświeżałam wygląd. Jedno pozostało niezmienione. Blog niebieska-sukienka.pl to wciąż blog o książkach, a teraz, po latach, kolejne wpisy zaczęły układać się w nowe książkowe cykle, których tworzenie przynosi mi wiele radości.

Niżej w kilku zdaniach opowiem Ci o każdym z nich :)

Fragmenty Ubrane

Książki nietypowo łączą się tu z modą, a w każdym kolejnym wpisie znajdziesz recenzję i stylizację do wyjątkowej książki. W trakcie czytania lubię wczuć się w bohaterów dosłownie i w przenośni, a przy tworzeniu tego cyklu kierowałam się zasadą, że książki dodają życiu głębi, a moda – kolorów.

Każdy kolejny odcinek „Fragmentów Ubranych” to inna książka. Trochę tych tytułów się już przewinęło, były m.in. „Pożegnanie z Afryką”, „Mitologia Nordycka”, „Labirynt duchów” i „Słowik”.

Fragmenty Ubrane cykl modowo-książkowy

Motywy Literackie – podcast o książkach

Książki do czytania wybierasz losowo? Z polecenia? Czy może bardziej świadomie? Ja zwykle kieruję się prostą zasadą – w książkach szukam motywów. To znakomity sposób, żeby swobodnie skakać z gatunku do gatunku, trafić na książki, które naprawdę mnie wciągną, lepiej je zapamiętać, a na temat spojrzeć z różnych punktów widzenia.
Przekonaj się, jak to działa i posłuchaj, bo „Motywy Literackie” to podcast. Jeden z nielicznych podcastów o książkach w polskiej blogosferze.

Motywy Literackie podcast o książkach

Sezon na czytanie

Niektórzy teoretycy twierdzą, że książkę w równym stopniu tworzą autor i czytelnik. Autor pisze, ale to od czytelnika zależy, co w niej znajdzie. To prawda, że wiele zależy od doświadczeń, wiedzy i wrażliwości czytelnika. Ja uważam, że ważny jest również czas, kiedy sięgamy po książkę. Jeśli trafimy na odpowiedni moment, książka może okazać się prawdziwą kopalnią inspiracji i zmotywować do działania.
Nie wierzysz? Przekonaj się i sprawdź, czy zainspirują Cię zestawy, które proponuję teraz na każdy miesiąc.

Sezon na czytanie książki miesiąca

Recenzje w pigułce

Książki i leki mają ze sobą wiele wspólnego. Koją w trudnych sytuacjach, mają działanie uboczne, w dodatku niektóre mocno uzależniają. Właśnie dlatego recenzje w tym cyklu proponuję w formie tzw. pigułek. Są krótkie i na tyle konkretne, że będziesz od razu wiedzieć, czy to książka dla Ciebie.

Recenzje w pigułce

Książki

W tej kategorii znajdziesz wszystkie recenzje książek, jakie przez lata publikowałam na stronie. Nie zamykam się w jednym gatunku. Uwielbiam klasykę, nie stronię od nowości, potrafię docenić dobry poradnik, świetny reportaż, biografię albo kryminał. Bardzo możliwe, że na liście przeczytanych książek albo w książkowej poczekalni mamy te same pozycje i znajdziesz tu coś dla siebie.

Książki zobacz wszystkie wpisy z tego cyklu

Na Marginesie

Ten dział jest jak blogowe archiwum. Trafiły do niego wszystkie wpisy, które tworzyłam przez ostatnich 6 lat. Jest trochę o podróżach, muzyce, filmach, modzie i tematach, które są mi bliskie. Wiele z nich to zalążki nowych cykli, które pewnie za jakiś czas zaczną regularnie się pojawiać na blogu.

Na Marginesie Archiwum blog niebieska sukienka

***

Jeśli chcesz czytać więcej albo po prostu chcesz zacząć czytać, bo ciągle brakuje Ci na to czasu, zapisz się na mój newsletter i ściągnij darmowego e-booka, w którym podpowiadam, co zrobić, by zarazić się czytaniem, pożerać książki i czerpać z tego mnóstwo przyjemności, wiedzy i inspiracji.

Blog niebieska sukienka darmowy ebook

Miłego czytania i wpadaj tu regularnie :)