Wielka Wymiana Książkowa Przeczytaj&Podaj Dalej

Wielka wymiana książkowa 5

Do tej akcji liczyłam dni już od jesieni. Wielka Wymiana Książkowa jest organizowana już po raz piąty przez Magdalenę Erbel (http://savethemagicmoments.pl) i Dagmarę Sobczak (http://socjopatka.pl) w ramach Klubu Książki Przeczytaj&Podaj Dalej i potrwa od 15 do 22 kwietnia 2018.

W akcji może wziąć udział każdy. Książkami się wymieniamy, a nie sprzedajemy, a jedynym kosztem jest koszt wysyłki. Prawda, że fajnie? 😉 Co trzeba zrobić?

1. Przygotować listę książek na wymianę
2. Zrobić im zdjęcia i napisać, w jakim są stanie
3. Rozpocząć polowanie na książkowe perełki :)

Linki do stron blogerów, którzy biorą udział w wymianie znaleźć można na stronach http://savethemagicmoments.pl i http://socjopatka.pl pod wpisami poświęconymi Wielkiej Wymianie Książkowej. Więcej szczegółów o całej akcji również znajdziecie u nich :)

A teraz konkrety – czyli, co możecie wymienić u mnie :)

W akcji biorę udział po raz pierwszy i wybrałam do tej edycji 16 tytułów z różnych gatunków. Wszystkie są w stanie idealnym (przeczytane raz, bez pozaginanych rogów, jak z księgarni) oprócz „Blogera” w którym niestety na brzegach okładki nieznacznie zaczęła odchodzić folia.

Na dobry początek poradniki:

Wielka Wymiana Książkowa Przeczytaj&Podaj Dalej
1. Anne Ghesquiere, Marie de Foucault, Sposoby Francuzek na urodę, szczupłą sylwetkę i zdrowie – ładnie wydany, niewielki poradnik jak dbać o siebie z przepisami na kosmetyki, radami jak pielęgnować twarz i włosy czy zapewnić sobie szczupłą sylwetkę
2. Marie Kondo, Magia sprzątania – coś dla tych, którzy nie mogą poradzić sobie z wiecznym bałaganem i nadmiarem przedmiotów
3. Pernille Teisbaek, Dress Scandinavian – modowe inspiracje od popularnej duńskiej trendsetterki

Wielka Wymiana Książkowa Przeczytaj&Podaj Dalej

4. Tomek Tomczyk, Bloger – pierwsza edycja książki Tomka Tomczyka, inspirująca pozycja z poradami jak zacząć blogowanie, skąd czerpać inspirację, jak przykuwać uwagę czytelników i sprawiać, żeby wracali
5. Filip Nowicki, Niezapracowani – inspirująca książka o pracy na własnych zasadach – zamienione z zycie-szytenamiare.pl za “Drogę do szczęścia”

I coś do poczytania dla czystej przyjemności:

Wielka Wymiana Książkowa Przeczytaj&Podaj Dalej

6. Paula Hawkins, Dziewczyna z pociągu – tej książki chyba nie trzeba dodatkowo przedstawiać 😉
7. Matt McGinn, Coldplay. Życie w trasie – relacja od kuchni z trasy koncertowej najpopularniejszego zespołu na świecie

Wielka Wymiana Książkowa Przeczytaj&Podaj Dalej

8. Anand Dilvar, Niewolnik – świeża pozycja o budzeniu się do świadomego życia, niewielka książka na temat, o którym mówienia nigdy dość – zamieniony z Socjopatka.pl na “Żyj lagom”
9. Randy Pausch, Ostatni wykład – książka o zmaganiu się z chorobą nowotworową, a jednocześnie wielka pochwała radości życia, które w każdej postaci ma swoją niepowtarzalną wartość; nie raz ocierałam przy niej łzę
10. Janis Heaphy Durham, Ślad na lustrze – życie po życiu tym razem w wydaniu dociekliwej reporterki z Pulitzerem na koncie

Wielka Wymiana Książkowa Przeczytaj&Podaj Dalej

11. Renee Carlino, Zanim zostaliśmy nieznajomymi – lekka, przyjemna powieść o wielkiej miłości i spotkaniu po latach – zamienione z lustrorzeczywistosci.pl na “Butik na Astor Place”
12. Robin Sloan, Całodobowa księgarnia pana Penumbry – powieść o spotkaniu książek z nowoczesnymi technologiami i niesamowitej księgarni, która działa przez całą dobę
13. Anna Laura Rucińska, Zagubieni w Paryżu – niewielka pozycja o miłości, Polakach i czasach stanu wojennego z Paryżem w tle

Wielka Wymiana Książkowa Przeczytaj&Podaj Dalej

14. Mingmei Yip, Targowisko czarownic – trochę bajkowa książka o chińskiej pani profesor, która wyrusza na Wyspy Kanaryjskie zbierać materiały do rozprawy naukowej o czarownicach, zgrabnie napisana, lekka, z cennym przesłaniem; jesienią recenzowałam ją w ramach cyklu „Fragmenty Ubrane” – zamienione z Mary Green na “Marzenia nie bolą”
15. Laetitia Colombani, Warkocz – piękna książka o niezwykłych kobietach, które decydują się zawalczyć o siebie i lepsze życie; recenzję również zamieściłam w ramach cyklu „Fragmenty Ubrane” – zamienione z https://atociwynalazek.blogspot.com na “Wyśnione życie”.
16. Anna Litwinek, Czarownica – ciekawa, lekka proza kobieca doprawiona magią –  zamienione z Mary Green na “Żyj dziko i zachłannie”.

***

Chcesz się wymienić? Daj znać, co możesz zaoferować w zamian :) Zaliczam się do grupy wiecznie poszukujących i polujących na książki, nie zamykam się w jednym gatunku, więc bardzo możliwe, że dobijemy targu.

Wielka Wymiana Książkowa Przeczytaj&Podaj Dalej

Daj znać, w komentarzu, co masz do wymiany albo zostaw link do siebie, pod którym znajdę Twoją listę.

Dodaję jeszcze listę książek, na które prędzej czy później zapoluję. Znajdziesz ją na moim koncie lubimyczytać: http://lubimyczytac.pl/polka/4698720/chce-przeczytac/lista. Może akurat coś się trafi do wymiany :)

udanej zabawy :):):)

Grafika nad tytułem postu: Kasia z http://yummymummyideas.pl