share week 2018

Share Week 2018 – moje ulubione miejsca w sieci

Wsiąkanie w blogosferę pochłania i to dosłownie. Z jednej strony jest ona – własna strona, o którą dba się jak o własne dziecko. Najpierw są wpisy, potem godzinami wybiera się zdjęcia, dopieszcza grafiki, modyfikuje układ, wybiera najładniejsze czcionki i szablony. Samo tworzenie daje mnóstwo radości i jeszcze więcej satysfakcji. W końcu coś od siebie wrzucamy w sieć. Coś ważnego. Coś, co chcemy, żeby zostawiło po sobie ślad.

Blogowanie wciąga nieprzyzwoicie. Ale jeszcze ciekawiej robi się, kiedy opuszcza się na chwilę własną stronę, żeby odkrywać inne blogerskie wyspy i zupełnie nowe, fascynujące światy. Blogów przybywa. Więcej niż grzybów po deszczu. Znakomita większość powstaje po coś. Żeby zarabiać. Zabić czas. Pochwalić się czymś. Zdecydowanie najbardziej lubię jednak te, które powstają z wyjątkową pasją, mają w sobie energię ich autorów, każą patrzeć szerzej i zupełnie przy okazji pokazują, jak długa, chociaż niewątpliwie przyjemna droga wciąż jeszcze przede mną. Wiele z nich pokazało mi również, że pojęcie „niemożliwe” jest bardzo względne.

Jeśli lubicie się bawić w poszukiwaczy blogowych pereł, to najlepiej zarzucić sieci na blogu Andrzeja Tucholskiego, który raz do roku organizuje Share Week. Niesamowitą akcję, w której blogerzy polecają sobie swoje ulubione blogi. Te najbardziej inspirujące, wyraziste i wyjątkowe. Tegoroczna edycja potrwa jeszcze do 8. kwietnia i tym razem po raz pierwszy postanowiłam dorzucić cegiełkę również od siebie.

Zaglądam na różne blogi. Na niektóre trafiam raz, na innych pojawiam się co jakiś czas, niektóre zapamiętuję na długo i wracam do nich regularnie. Bo lubię. Bo mnie inspirują. Bo świetnie nadają się do czytania przy kawie. Które lubię najbardziej?

Witajsłonce.pl – kiedy trafiłam na tę stronę już kilka lat temu powiedziałam sobie w myślach „Wow! Co za miejsce!” i zaczęłam czytać wpis za wpisem. Do dziś tu zaglądam, szukam otuchy, gdy mi źle, wątpię w siebie, chcę odetchnąć i doładować się dobrą energią albo wręcz przeciwnie – gdy szukam bratniej duszy, która zgodzi się ze mną, że życie jest piękne i to częściej niż nam się wydaje. To chyba najbardziej słoneczne miejsce w sieci. Dorota wspaniale i niezwykle ciepło potrafi pisać o codzienności, życiu w stylu slow life, wielkich smutkach i dużych radościach (albo odwrotnie) i o tym, że z jednych i drugich można wyciągnąć wiele dobrego, uczyć się, odkrywać i budować siebie na nowo. Uwielbiam. Zaglądam. Polecam. Co tu dodać więcej?

Tropimyprzygody.pl – to niesamowity blog podróżniczy tworzony przez Bartka i Karolinę. Ich konto o niekończącej się podróży poślubnej wytropiłam jakiś czas temu na Instagramie, polubiłam i tak mi już zostało. Tropimyprzygody.pl lubię z różnych powodów. Za wspaniałe zdjęcia, mnóstwo praktycznych informacji i wskazówki jak podróżować blisko albo daleko, ale zawsze z pasją. Czasami mam nieodparte wrażenie, że Bartek i Karolina byli już we wszystkich miejscach, o których ja wciąż jeszcze marzę. Mogłabym powiedzieć, że im zazdroszczę, ale tego nie zrobię. Jestem raczej im bardzo wdzięczna, bo ich relacja niemal z każdego miejsca utwierdza mnie w przekonaniu, że to tylko kwestia dobrego planu i czasu, kiedy również i moja noga tam postanie.
Tak trzymać!

Socjopatka.pl – Przewrotna nazwa, spojrzenie na blogosferę jak na zjawisko, ciekawe akcje, interesujące ujęcie wielu codziennych tematów. To tylko niektóre z powodów, dla których regularnie zaglądam na stronę Dagmary. Daga zadaje mnóstwo ciekawych pytań, zwraca uwagę na różne zjawiska, prowokuje do zatrzymania się w biegu i zastanowienia nad codziennością. Wiele razy, kiedy czytałam jej teksty, wydawała mi się bardzo bliska. Cenię ją za autentyczność, naturalność i za to, że odważnie potrafi mówić o swoich sukcesach, porażkach i pokazuje, że chociaż nie jest to łatwe, to jednak warto wychodzić ze swojej strefy komfortu. Czekam na kolejne wpisy i już liczę dni do kolejnej edycji Wymiany Książkowej, której tym razem na pewno już nie przepuszczę :)

  • Ojej, co za niespodzianka! Bardzo, bardzo dziękuję za ciepłe słowa i za wyróżnienie! <3

  • naszebabelkowo.blogspot.com

    Znam oczywiście Dagmarę, dwa pozostałe blogi są mi obce – ale bardzo chętnie je odwiedzę :)

  • Super, że jesteś częścią tej akcji. Dzięki!