zegar

Oszukać czas, znaleźć międzyczas

O tym, że swój czas można dobrze rozplanować co do minuty wie chyba każdy. A gdyby tak ten czas oszukać? Wiele jest zajęć, które same w sobie mają wartość, ale zabierają też czas, który można rozplanować o wiele lepiej i nierzadko ciekawiej.

Co z tym czytaniem?

Od jakiegoś czasu jest wielka nagonka na czytanie. Rodzice czytają dzieciom, celebryci nie tylko bywają, ale dają się przyłapać z książką, bo to modnie i ambitnie. Jednocześnie z tym czytaniem jest zawsze jakiś problem, zdecydowana większość nie czyta, a zdeklarowanym molom książkowym zdarzy się jednak dojść do wniosku, że czytanie jest bardzo czasochłonne. Czy zatem przestać czytać? A może czytać mniej? Albo wydajniej?

Muzyczny konserwatyzm

A jak jest z muzyką? Tę nową i tę sprzed kilku i kilkunastu lat? Słuchanie, zwłaszcza tych ulubionych piosenek sprawia przyjemność, ale odtwarzanie ich po raz setny i dwusetny życia raczej nie wzbogaca. Swoją drogą jak wyselekcjonować te swoje ulubione melodie z morza dźwięków, nie słuchając setek płyt?

Międzyczasem i mimochodem

I kiedy znaleźć czas na naście innych czynności i spraw, żeby nie zostać wziętym za nieokrzesanego ignoranta? Dziś świat coraz trudniej jest ogarnąć i być ze wszystkim na bieżąco, chociaż pewne rzeczy można na szczęście zrobić mimochodem albo robić dwie czynności jednocześnie. Fakt, że odbędzie się to kosztem wygody, ale jednak zrobi się ten przysłowiowy kroczek do przodu. Do czytania nie trzeba zacisznej scenerii. Historię z książki można tak samo przeczytać w tramwaju, w poczekalni, w kolejce czy w ostateczności wybrać audiobooka, nawet jeśli się za tą formą książek nie przepada, bo w wielu wypadkach to właśnie audiobook jest dla książki być albo nie być. Zawsze warto mieć coś do robienia pod ręką, żeby po to sięgnąć.

Nasz świat równoległy

Niektórzy robienie różnych czynności mimochodem potrafią opanować do perfekcji. To również talent, którego nie wypada ani zmarnować, ani nadwyrężyć. Taka tajemnicza furtka do świata równoległego.

photo credit: mamasuco via photopin cc