niezapracowani recenzja

Niezapracowani – czyli motywacyjny kop na nowy rok

Czy można robić, żeby się nie narobić a zarobić? I przy okazji zaoszczędzić sporo czasu? Pracować mniej, by móc skupić się na tym, co jest naprawdę ważne? W dobie nowoczesnych technologii jest to możliwe. Trzeba tylko mieć pomysł.

Docenić nowoczesne technologie
Dzięki komputerom, sieci www i telefonom komórkowym właściwie wszystko mamy już na wyciągnięcie ręki. Jeśli tylko mądrze skorzystamy z tych technologicznych nowinek, osiągniemy więcej, zajdziemy dalej i w zaskakująco krótkim czasie.

Wypoczęty szef
Autor książki „Niezapracowani”, spełniony przedsiębiorca, człowiek sukcesu, zapalony podróżnik, który z całą pewnością nie żyje tylko i wyłącznie dla pracy, podpowiada jak jeszcze działać szybko i skutecznie i co zrobić, żeby biznes kręcił się sam. Bo można być szefem, a jednocześnie nie być niewolnikiem swojego biznesu.

Zasada PARETO w pigułce
O sukcesie decyduje zazwyczaj słynne 20%. dla własnego dobra najlepiej więc zawczasu nauczyć się skutecznie określać priorytety i skupiać się tylko na tym, co jest naprawdę ważne. Nie warto rozmieniać się na drobne, skupiać się na nic nie znaczących drobiazgach, robić z siebie perfekcjonisty. I tak nikt tego nie doceni, a ewentualne korzyści nie będą warte włożonego w pracę wysiłku.

O mądrym wybieraniu współpracowników
Statek powinien mieć jednego kapitana, by dopłynął do celu. Tak samo jest z biznesem. Tylko szef ma jasną wizję, dokąd zmierza i jakie chce osiągnąć cele. Zbyt samodzielni pracownicy, którzy zaczynają działać na własną rękę to więc w rzeczywistości wcale nie najlepsi pracownicy. Dobrze jest mieć niezawodną prawą rękę, ale dobrze jest też nie uzależnić się od niej za bardzo.
Współpracowników warto też dobierać nie tylko ze względu na kompetencje i doświadczenie, ale i predyspozycje. Dla przedsiębiorstwa równie cenny może okazać się wygadany optymista, jak i dokładny i skrupulatny szaraczek, który wszystkiego dopilnuje.
Nie mniej ważne jest to, by każdy z tych współpracowników nie tylko znał wszystkie swoje obowiązki, ale i dostał niezbędne do ich wykonywania kompetencje. Tylko wtedy, nawet jeśli firma na jakiś czas będzie musiała radzić sobie bez szefa, będzie sprawnie funkcjonować i regularnie przynosić zyski.

Znaleźć niszę i docenić nowoczesne technologie
Sprzedać można właściwie wszystko. Każdy produkt i każdą usługę. Można też połączyć je ze sobą w nietypowy sposób, by regularnie poszerzać grono swoich klientów. Warto więc popuścić wodze fantazji, obudzić w sobie kreatywność, pomyśleć, o czym się zawsze marzyło i zacząć działać. Zanim jednak zacznie się zdobywać świat, warto się upewnić, czy faktycznie warto i przygotować odpowiednią strategię. Bo to co my uznamy za atrakcyjne, wcale nie musi się takim wydawać naszym potencjalnym klientom. Tych klientów zaś dobrze jest szukać nie tylko w najbliższej okolicy. Jeśli tylko założy się stronę www, można od razu śmiało wypływać na szerokie wody, oszczędzać czas i spełniać swoje zawodowe marzenia.

Praca jak przyjemność
Męcząca i nudna jest tylko ta praca, której nie lubimy. Ta, którą stworzymy sobie sami, to nasza szansa na ciekawe życie. To nowe wyzwania zawodowe, to szansa by się sprawdzić, poznać swoje możliwości, wcielać w życie nowe pomysły i poznawać ciekawych ludzi. Taka praca nie męczy. Wręcz przeciwnie – z każdym dniem dodaje coraz więcej energii i sprawia, że chce się więcej.

„Niezapracowani” na dobry początek
Ta niewielka książeczka z energetyczną, żółtą okładką to dobra pozycja dla tych, którzy chcieliby, ale się boją pójść własną drogą. Nie tylko autor jest żywym przykładem na to, że można. Między kolejnymi rozdziałami można znaleźć historie innych osób, które zaryzykowały, zaczęły od zera i nie żałują. Ta książka to jednak niestety nie recepta. Raczej drogowskaz, narzędzie, które podpowie jak zorganizować swój biznes i jak uniknąć typowych pułapek, by stworzyć dla siebie swoją wymarzoną pracę, w której będzie się spędzać faktycznie tylko kilka godzin tygodniowo.