wiosna

Licząc dni do wiosny

Niby jest już trochę cieplej, trochę jaśniej, trochę pogodniej, ale do końca zimy pozostało wciąż jeszcze długich 6 tygodni. Może jednak, jak już wiele razy, wiosna zaskoczy i pojawi się wcześniej niż 21 marca? Albo, co gorsza, będzie kazała na siebie wyjątkowo długo czekać (bo o rychłym powrocie srogiej zimy można usłyszeć coraz częściej)?

Niezależnie już jednak od tego, kiedy się pojawi, na pewno znów rozkwitnie tysiącami świeżych kolorów, odmieni nie tylko krajobrazy za miastem, ale wprowadzi się też do miejskich parków i na zwyczajne balkony i tarasy, a w powietrzu pojawi się owo coś – ciepły, rześki wiosenny powiew, czasami wiosenne deszcze i ulewy, czasami tęcze, a czasami promienie słońca.

Dobrze jest od czasu do czasu się wiosennie rozmarzyć, a nawet same tylko wiosenne zdjęcia mogą wprawić w dobry nastrój. Jakiś czas temu roztkliwiałam się nad pięknem złotej jesieni, później liczyłam dni do zimy, teraz wyczekuję wiosny z planami i postanowieniami, które zacząć realizować można tylko wiosną. Tradycyjnie jednak zapraszam do galerii, tym razem wiosennej. A jeśli ktoś kiedykolwiek zapyta się mnie o ulubioną porę roku, to już naprawdę nie będę wiedziała, co odpowiedzieć…

wiosna

niedźwiedź

wiosna

wiewiórka

wiosna

łabędzie

jezioro

bociany

tulipany

domek

magnolia

konie

pszczoła

wiosna

owce

wiosna

wiosna

kwiaty

wiosna

wiosna

Zdjęcia: sxc.hu