Martyna Wojciechowska w Poznaniu

TourSalon – kraniec świata w Poznaniu

Fakt, że w 80 dni można odbyć podróż dookoła świata nikogo dziś specjalnie nie dziwi. Jednak zrobić to w 3 dni?! A jednak się da, wystarczy tylko wygospodarować 3 dni, żeby odwiedzić poznańskie Targi, kiedy akurat odbywa się tam TourSalon.

TourSalon dla pasjonatów turystyki

Wspaniała impreza dla profesjonalistów oraz pasjonatów i miłośników podróżowania co roku przyciąga tłumy. Wielkim plusem są stoiska, tak samo biur, jak i ambasad. W tym roku hitem była znów Japonia, partner tegorocznej edycji TourSalon, fajnie zaprezentowane były Macedonia, Grecja, Chorwacja. Troszkę rozczarowała mnie Skandynawia. Chociaż w pawilonie 3 pojawiła się wielka, lapońska chata, to jednak same materiały dodatkowe były raczej skąpe, przygotowane na siłę, a szkoda, ponieważ o regionie wciąż pisze się i wie się zdecydowanie za mało.

Oferta dla profesjonalistów

Dość ciekawa była oferta dla profesjonalistów. Tym razem skupiono się głównie na promocji w sieci www: reklamie strony biura podróży, pozycjonowaniu, social mediach, programach rezerwacyjnych itd. Niestety szkolenia były płatne i to w dodatku słono. O ile dla profesjonalisty takie szkolenie wydawać się mogło ciekawą lekcją, to statycznego studenta turystyki i rekreacji, który zamierza tworzyć coś swojego w przyszłości, taki dodatkowy wydatek jednak boli.

Świat w pigułce

Mnóstwo atrakcji było jednak darmowych, wliczonych w cenę biletu. Blisko 600 stoisk, prezentacje 40 krajów, zabawy przygotowane dla najmłodszych, makiety atrakcji turystycznych, ciekawe foldery ze wspaniałym zdjęciami dla starszych, muzyka, regionalne przekąski, których nazwy trudno spamiętać to tylko niektóre z nich. Faktycznie można odnieść wrażenie, że odwiedzając Targi Poznańskie podczas TourSalon, odbywa się błyskawiczną wycieczkę dookoła świata.

Goście specjalni

Tradycją jest też już zapraszanie znanych podróżników. W jednej z poprzednich edycji bosą stopą na poznańskie Targi wstąpił Wojciech Cejrowski. Tym razem pojawili się Martyna Wojciechowska, Marek Kamiński i Marcin Kydryński. Łatwo się domyślić, że to jednak Martyna była tą najbardziej wyczekiwaną osobą. Kilometrowa kolejka po autografy zaczęła formować się na długo przed zaplanowanym czasem pojawienia się podróżniczki, a ci, którym udało się podejść, zrobić zdjęcie i autograf jakoś wcale nie zamierzali się wycofywać. Zauroczeni, zahipnotyzowani i zaczarowani wpatrywali się w całą akcję autografową.

TourSalon – warto!

TourSalon może zainteresować właściwie każdego i okazać się przy tym świetnym punktem startowym do poszukiwania pasji i to nie tylko turystycznej i podróżniczej. Podczas imprezy można tak samo zainteresować się fotografią, geografią, kuchniami świata, obcymi kulturami czy nawet nauką egzotycznych języków obcych.

Warto być, zobaczyć, pozbierać to i owo, tym bardziej że bilet wstępu nie jest drogi. Za 15 zł można oglądać praktycznie do woli i zbierać mnóstwo materiałów (map, książeczek, folderów, płyt, zakładek, widokówek), które są wspaniałą kopalnią wiedzy o geografii i kulturze poszczególnych krajów. Niektóre z nich są nawet ciekawsze i bardziej wartościowe niż wiadomości z typowych przewodników.