foczka

1. kwietnia – dzień z założenia niepoważny

Narodziny w tym dniu są chyba jeszcze bardziej krzywdzące niż przyjście na świat 29 lutego. Ale w historii wiele jest znanych osób, które urodziły się właśnie pierwszego dnia kwietnia i podkreślały, że był to świetny żart.

Urodzeni pierwszego kwietnia

W swojej metryce przy dacie urodzenia pierwszy dzień kwietnia ma Milan Kundera, który jednak pisał o innym żarcie w swoim „Żarcie”. Do tego grona zaliczają się również kompozytor Joseph Haydn (klasyk wiedeński, twórca słynnego „Alleluja”), Otto von Bismarck (tzw. żelazny kanclerz, który przyczynił się do zjednoczenia Niemiec), Abraham Maslow (psycholog, twórca popularnej piramidy potrzeb człowieka), Hugo Kołłątaj (tego pana przedstawiać chyba nie trzeba), Wojciech Jerzy Has (powinien kojarzyć się z ekranizacją „Lalki”) oraz Bjoern Einar Romoeren (pan od nart i skakania nie tylko na mamutach). Ekipa więc konkretna i jak najbardziej poważna. Zresztą, jeśli wierzyć w astrologię, osoby, które przyszły na świat właśnie pierwszego kwietnia, mogą w życiu daleko zajść, na przekór żartom mniej lub bardziej zabawnym.

Żarty inaczej

Ale chociaż ten dzień na psocenie zarezerwowali sobie ludzie, to jednak powodów do uśmiechu jest znacznie więcej, a o miano rozweselaczy zawalczyć mogą nie tylko etatowi dowcipnisie, ale i zwierzaki, które właściwie nic nie muszą robić, żeby bawić. Bo, jak się okazuje, uśmiać potrafi się nie tylko koń.

Dziś galeria z przymrużeniem oka.

panda
photo credit: San Diego Shooter via photopin cc

buldog
photo credit: Canoozle Pets via photopin cc

pingwin
photo credit: Me-Liss-A via photopin cc

koń
photo credit: WaveCult (luis.m.justino) via photopin cc

pies
photo credit: San Diego Shooter via photopin cc

kot
photo credit: chasing imperfection via photopin cc

małpka
photo credit: Emmey via photopin cc

kaczuszki
photo credit: www.thegoodlifefrance.com via photopin cc

jeż
photo credit: batwrangler via photopin cc

foczka
photo credit: . i i e e e . via photopin cc